Gotyckie stylizacje z welurem w roli głównej

Welurowe ubrania w stylu goth

W SKYDANCE inspirujemy się wszystkim, co czarne i mroczne - grunge, goth, punk i nie tylko. Tym razem skupimy się na gotyckich stylizacjach z welurem, które pozwalają wyrazić swoją indywidualność! Zastanów się razem z nami, jak unikatowe zestawy można sworzyć, aby podkreślić mroczny, ale jednocześnie elegancki charakter stylu gotyckiego. 

Subkultura Goth: krótka charakteryzacja

Początki subkultury goth można śledzić w Wielkiej Brytanii w latach 80., gdzie wyłoniła się jako specyficzna reakcja na post-punkową scenę muzyczną. Pierwsze znaki gotyckiego stylu pojawiły się wśród fanów zespołów takich jak Bauhaus, Siouxsie and the Banshees czy The Cure. Muzyczne brzmienia pełne melancholii, tajemniczości i głębokich tekstów stały się fundamentem dla nowej subkultury.

Wraz z rozwojem subkultury goth, jej estetyka ewoluowała. Ekscentryczny styl ubierania się zyskał na znaczeniu, zwracając uwagę na ciemne kolory, koronki, a także inspiracje gotycką architekturą i sztuką. Stylizacje gotyckie stały się środkiem wyrazu dla tych, którzy pragnęli wyrazić swoje indywidualne spojrzenie na świat, odmiennie niż dominujące wówczas mainstreamowe trendy. 

Różnica między subkulturą goth, a stylem gotyckim

Warto podkreślić różnicę między subkulturą goth a stylem gotyckim. Subkultura goth ściśle związana jest z muzyką, tworząc swoisty lifestyle, podczas gdy styl gotycki odnosi się do ubioru inspirowanego estetyką gotycką. 

Gotyckie stylizacje z welurem: propozycje od SKYDANCE

Spodnie dzwony i golf z ćmą i... spódnica!

Gotyckie ubrania gdzie kupić?

Spodnie dzwony z weluru z subtelną koronką na nogawkach Sempre dodają nuty elegancji. Rozkloszowana spódniczka Afterdark, noszona na spodniach, absolutnie wyróżni Cię z tłumu, mieszając estetykę gotycką ze stylem Y2K czy acubi. Czarny golf z unikalnym printem z ćmą Mystic wyróżnia się i nadaje całości tajemniczego, gotyckiego charakteru.

Propozycje dodatków:

Mini spódnica z wycięciami i top gorsetowy

Ubrania w stylu gothic

Mini spódnica Agony z dwoma wycięciami z weluru prezentuje się niezwykle zmysłowo. Elastyczna gumka w pasie z szlufkami na pasek gwarantuje idealne dopasowanie. Top gorsetowy Conjure i shrug welurowy Skadi z szerokimi rękawami dopełniają stylizację!

Propozycje dodatków:

Bordowa spódnica midaxi i bluzka z falbanką

Gotyckie ubrania

Bordowa spódnica midaxi Hestia nadaje elegancji, a welurowa bluzka Morticia z rękawami 3/4 i falbanką dodaje romantycznego akcentu. Garniturowa kamizelka podkreśli gotycką estetykę.

Propozycje dodatków:

Długa sukienka goth z mesh topem

Czarna sukienka gotycka

Długa welurowa sukienka z wycięciem na nogę emanuje tajemniczością. Top z tiulem w kolorze czarnym doda subtelnej ekstrawagancji. Duży, gruby pasek z ringiem i skórzana listonoszka dopełnią całość.

Propozycje dodatków:

  • Czarne koturny: Dodające pewności siebie.
  • Listonoszka skórzana: Ręcznie zdobiona przez nas masą łańcuchów przyciągnie wzrok!

Top gorsetowy z tennis skirt i szortami z koronką

Goth ciuchy

Top gorsetowy z weluru noszony do czarnej tennis skirt zawsze prezentuje się efektownie. Dlatego zrób coś niecodziennego i załóż pod spód krótkie szorty z weluru z koronką. Szorty będą wystawać spod spódnicy, co tylko doda stylizacji uroku.

Propozycje dodatków:

Eksperymentowanie z modą: odwaga na pierwszym miejscu!

Ubieranie się zgodnie z własnym stylem pozwala nam wyrazić naszą tożsamość. Ubrania są jak kawałek sztuki, który nosimy na co dzień, komunikując światu nasze wartości, zainteresowania i unikalny sposób patrzenia na życie. ✨

Istotne jest to, abyś nigdy nie bał/a się nosić to, co chcesz i abyś nie zamykał/a się na eksperymentowanie z różnymi stylami. Ubieranie się po swojemu to nie tylko wybór ciuchów, ale także manifestacja swojej tożsamości i oryginalności.