wear better

Naszą misją jest umożliwienie Ci noszenia dokładnie tego, co chcesz. Chcemy wspierać Cię w pokazywaniu swojego prawdziwego JA, bez poczucia wstydu.

Jednocześnie wiemy, jak destrukcyjny potrafi być przemysł odzieżowy. Dlatego w SKYDANCE nie stawiamy na ilość - stawiamy na jakość i zrównoważoną produkcję. Bo tak naprawdę najpiękniej wyglądasz, będąc dobrym dla otoczenia - szczególnie dla środowiska naturalnego. A my, robimy co w naszej mocy, by nasze ubrania nie tylko cieszyły oko - ale również były bezpieczne dla Twojej skóry oraz natury.

Redukujemy i recyklingujemy

Razem z nami, rozwija się też szwalnia. Wspaniała krojcza robi co w jej mocy, by wykorzystać każdy skrawek materiału i nie zmarnować ani centymetra. Ale jak bardzo byśmy się nie starali, zawsze coś tego materiału zostanie. Dlatego resztki materiałów wykorzystujemy do szycia scrunchies, toreb, rękawiczek. Dzięki temu nic się nie marnuje.

Twoje ubrania są unikatowe!

Nasze produkty tworzymy w ściśle limitowanych ilościach tak, aby nie tworzyć nadwyżki produkcyjnej. Co to oznacza? Że wolimy uszyć mniej, Wam zagwarantować unikalność produktów, a środowisku - niezabrudzanie go niepotrzebnymi odpadami. Dodatkowo, dzięki szyciu nowości w małych nakładach, unikamy nadmiernego zużycia energii i wody. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie uda nam się czegoś sprzedać, oddajemy takie produkty do organizacji charytatywnych, na przykład do domów samotnych matek.

Redukujemy i recyklingujemy

Razem z nami, rozwija się też szwalnia. Wspaniała krojcza robi co w jej mocy, by wykorzystać każdy skrawek materiału i nie zmarnować ani centymetra. Ale jak bardzo byśmy się nie starali, zawsze coś tego materiału zostanie. Dlatego resztki materiałów wykorzystujemy do szycia scrunchies, toreb, rękawiczek. Dzięki temu nic się nie marnuje.

Tworzymy lokalnie

Projektujemy, drukujemy, szyjemy w Polsce. To tutaj powstają Wasze ulubione produkty. Działamy etycznie, współpracując z polskimi szwalniami oraz producentami tkanin, wspierając w ten sposób polskie przedsiębiorstwa.

Certyfikowane materiały

Każdy z naszych materiałów ma certyfikat OEKO-TEX® Standard 100! Standard OEKO-TEX® pilnuje, aby materiały nie zawierały w sobie żadnych chemikaliów, by barwniki nie były toksyczne czy karcynogenne. Dzięki temu certyfikatowi masz pewność, że materiał spełnia standardy europejskie i jest bezpieczny dla Twojej skóry.

Często korzystamy również z bawełny organicznej oraz wiskozy z certyfikatem Lenzing™ Ecovero™

Ograniczamy użycie plastiku

W SKYDANCE nie używamy plastikowych worków. Zamiast tego, zwijamy nasze produkty i obwiązujemy je bawełnianym sznurkiem, lub pakujemy je w biodegradowalne folie lub papier. Swoją przesyłkę dostaniesz w bezpiecznym kartonie lub w foliopaku z recyklingu. Przesyłki dostarczamy m. in. kurierem DPD, który jest dostawcą neutralnym dla środowiska. Korzystamy również z Paczkomatów Inpost - tak aby nie wydzielać zbędnego CO2 na jazdę kuriera od domu do domu:)

Sklep przyjazny środowisku

Sprzedaż online jest znacznie bardziej przyjazna środowisku niż sprzedaż stacjonarna! Przede wszystkim, ograniczamy zużycie wody, prądu, kupna mebli i dodatków, często wykonywanych z tworzyw sztucznych. Dostarczamy paczki ekologicznym kurierem DPD, który redukuje wydzielanie dwutlenku węgla podczas dostawy zamówień.

Marka prowadzona przez kobiety

Większość naszej drużyny to kobiety! Zaczynając na naszym niewielkim "zarządzie", kończąc na uzdolnionych krawcowych ♥ Stoimy murem za kobietami i ich pełnymi prawami do decydowania o własnym ciele.

Inkluzywność

Wspieramy każdego w byciu sobą, niezależnie od koloru skóry, wyznania, tożsamości płciowej, preferencji seksualnych, niepełnosprawności, czy innych, bezsensownie osądzanych przez społeczeństwo rzeczy. U nas nie ma oceniania - mamy w sobie ciepło i zrozumienie wobec każdego. W SKYDANCE wszyscy są mile widziani!

Wolne od futer

SKYDANCE jest częścią programu Sklepy Wolne Od Futer prowadzonego przez stowarzyszenie Otwarte Klatki. W naszej marce nigdy nie znajdziesz futer pochodzenia naturalnego.

Gdzie powstają ubrania SKYDANCE?