Własnie przyszła do Ciebie wymarzona spódnica i nie wiesz, jak się z nią obchodzić? W SKYDANCE kładziemy duży nacisk na wysoką jakość materiałów - chcemy, żeby służyły Ci jak najdłużej! A do tego potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać - wystarczy trzymać się kilku rzeczy, a ubrania będą latami nieodłącznym elementem Twoich stylizacji ♥

podstawy pielęgnacji

1. Pierz tylko, kiedy jest to konieczne

Wbrew ogólnemu przekonaniu, ubranie ubrań po jednym założeniu nie jest konieczne! Częste pranie może powodować szybsze zużycie materiałów i tracenie przez nich kolorów. Ubrania odwieszaj po założeniu, aby je przewietrzyć - to w zupełności wystarczy. Drobne zabrudzenia zejdą przy odrobinie wody, a plamki zawsze możesz wyczyścić miejscowo.


2. Sprawdzaj metki

Każdy materiał wymaga innego podejścia. Dlatego przed praniem zawsze sprawdzaj metki - to dzięki nim dowiesz się, jaka temperatura jest idealna dla danego materiału, czy na jak wysokich temperaturach możesz go prasować.


3. Wybieraj niskie temperatury

30°C to idealna temperatura prania dla ubrań! Wybieranie wyższych nie tylko wpływa na szybsze zużycie tkanin, ale jest również mało ekologiczne. Warto decydować się również na niskie wirowanie. Wyższe temperatury i obroty zostaw na bieliznę czy pościele.


4. Oddzielaj kolory

Może to brzmieć banalnie, ale jeden błąd może kosztować Cię utratę pięknego koloru Twojej ulubionej bluzki! Czarne pierzemy z czarnymi, białe z białymi, a kolory dobieramy tak, by na jedno pranie przypadało jak najwięcej podobnych do siebie odcieni.

Produkty SKYDANCE powstają w Polsce. Materiały kupujemy od polskich producentów, osobiście je testując przed wprowadzeniem do produkcji.

Zanim gotowy produkt trafi na naszą stronę, odszywamy wiele wzorów, sprawdzamy różne kroje, a także rzucamy prototypom wiele wyzwań - takich jak pranie w trudnych warunkach, ostre prasowanie, czy trudne do zmycia plamy. Zdecydowanie nie mają z nami łatwo - ale przynajmniej mamy pewność, że oferowane przez nas ubrania i dodatki sprawdzą Ci się w najtrudniejszych warunkach!

Korzystamy z naprawdę wielu różnorodnych materiałów, jednak najważniejszym jest dla nas zawsze wybór naturalnych tkanin, takich jak bawełna, wiskoza, włókno bambusowe. Staramy się jak najczęściej korzystać z certyfikowanych materiałów, takich jak bawełna organiczna czy wiskoza Lenzing™ Ecovero™. Doskonale wiemy, jak bardzo nasze ciała męcza się w sztucznych surowcach, dlatego kiedy tylko możemy, decydujemy się na dzianiny i tkaniny przyjazne skórze.

Chodź, opowiem Ci więcej o naszych materiałach!

bawełna —

klasyczna

Jej najbardziej powszechną odmianę na pewno kojarzysz! Jest to tkanina naturalna, oddychająca. Jednak bawełna bawełnie nie równa: wiele lat zajęło nam odnalezienie idealnej dzianiny, która nie będzie się wyciągać, kulkować czy tracić koloru po praniu. Naszej bawełny używamy do wielu produktów, ale najczęściej szyjemy z niej t-shirty oraz bluzy.

merceryzowana

Zdecydowanie nasz ulubiony typ bawełny! Merceryzacja to proces polegający na czyszczeniu powierzchni materiału z nadmiernych włókien, co zapobiega kulkowaniu. Co prawda nasze dzianiny nie mają z tym problemu, ale ten proces przynosi dodatkowy atut: materiał jest niebywale miękki w dotyku i nabiera satynowego wykończenia.

organiczna

Ta, z której korzystamy, to alternatywna, lepsza dla środowiska wersja bawełny klasycznej. W przeciwieństwie do niej, proces produkcji bawełny organicznej nie uwzględnia sztucznych nawozów, ogranicza zużycie wody, a także zapewnia o użyciu naturalnych barwników. W ten sposób otrzymujemy dzianinę bezpieczną dla nas, jak i środowiska.

Jak dbać o bawełnę?

Bawełniane ubrania możesz prać w temperaturze do 60°C, choć im niższa temperatura, tym lepsza. Nie farbuje, aczkolwiek sugerujemy sortowanie prania kolorami. Możesz ją suszyć w suszarce bębnowej na cyklu mieszanym lub przeznaczonym typowo dla ubrań bawełnianych. Naszych dzianin raczej nie trzeba prasować, wystarczy po praniu odwiesić je na wieszak i same się wyprostują, ale jeśli musisz - rób to na lewej stronie.

Wiskoza —

Wiskoza to materiał niezwykle lekki, cienki i przewiewny, co sprawia, że będzie doskonałym wyborem na gorące, letnie dni. Jest ona materiałem sztucznym, ale pochodzenia roślinnego: produkuje się ją z celulozy pochodzącej z drzew. W dotyku jest mięsista i daje wrażenie zimna.


LENZING™ ECOVERO™ —

Wiskoza z certyfikatem ECOVERO™ jest pozyskiwana w sposób etyczny - celuluza wykorzystywana do produkcji materiałów z takim certyfikatem pochodzi z lasów zarządzanych w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dodatkowo, obróbka materiału zużywa znacznie mniej wody oraz CO2. Nasza wiskoza LENZING™ ECOVERO™ to gruby, ciepły materiał, idealnie nadający się na chłodne, jesienne dni.

Jak dbać o wiskozę?

Regularną wiskozę zalecamy prać w 30°C i na niskim wirowaniu. Możesz ją suszyć w suszarce bębnowej na trybie "delikatne". Unikaj płynów zmiękczających. Wiskoza z certyfikatem LENZING™ ECOVERO™ najepiej zachowuje się w praniu na trybie dla wełny, lub w praniu ręcznym - aczkolwiek nic jej sie nie stanie, jeśli wypierzesz ją razem z normalnym praniem na delikatnych ustawieniach :)

Poliester —

Nie ukrywajmy, poliester nie jest najlepszym wyborem, zarówno dla nas, jak i dla środowiska. Dlatego robimy co w naszej mocy, aby jak najrzadziej po niego sięgać. Jest świetnym dodatkiem do, na przykład, wiskozy, bo dzięki niemu materiał staje się wytrzymalszy i mniej podatny na zagniecenia. Jeśli już się na niego decydujemy - wybieramy materiał o jak najwyższej wytrzymałości.


Wyjątkowymi produktami są, między innymi, nasze iconic mesh topy, uszyte z tiulu. Mamy też kilka spódniczek z poliestru - znaczna część jest pozostałością po kolekcajch sprzed lat, są dostępne na dużej promocji ze względu na dostępność dosłownie kilku sztuk.

Nie jesteśmy też zero-jedynkowi i pozwalamy sobie na świadome wyjątki dla poliestru, np. w przypadku weluru. Jeżeli wiemy, że materiał jest doskonałej jakości i sprawdza się w noszeniu na co dzień - nie boimy się po niego sięgnąć. W przypadku weluru, Twój cost per wear będzie liczony w groszach!

Jak dbać o poliester?

Nie musisz się nim w ogóle przejmować. Pierz jak chcesz, nie trzeba go nawet prasować. Wykorzystywane przez nas materiały są tak mocne, że będą odporne na wszystko. ;)

Pielęgnacja ubrań