Dlaczego tak drogo?

SKYDANCE to mała, polska firma. Nie działamy tak, jak sieciówki, które w ciągu dwóch tygodni są w stanie wyprodukować i włączyć do sprzedaży całą kolekcję. Jesteśmy marką stawiającą przede wszystkim na etyczność oraz wysoką jakość naszych ubrań i dodatków. Nasze produkty powstają w pracowni w Rzeszowie, naszym rodzinnym mieście. Ponieważ szyjemy je ręcznie, od pomysłu do produkcji mija mnóstwo czasu - nawet do roku!

Dlatego chcemy być z Tobą absolutnie szczerzy i pokazać Ci, jakie są realia polskiej marki. W SKYDANCE staramy się oferować Ci jak najprzystępniejsze ceny, niemniej jednak musisz wiedzieć, że nie zawsze to jest tak łatwe. Ceny naszych produktów warunkują cztery czynniki: koszty produkcji, koszty stałe, opłaty prawne i marża.

Co wchodzi w skład cen?

KOSZTY PRODUKCJI

PODATKI I OPŁATY PRAWNE

KOSZTY STAŁE

MARŻAKOSZTY PRODUKCJI

Jesteśmy polską marką i szyjemy w Polsce. Nasza produkcja odbywa się w wykwalifikowanych studiach krawieckich mających ogromne doświadczenie w produkcji odzieży. Do naszych wyrobów używamy polskich materiałów - zarówno w kontekście tkanin, jak i większości łańcuszków i innych półfabrykatów do biżuterii.

Do kosztów produkcji zaliczamy: koszty materiału, odszycia wzoru, stopniowania (czyli tworzenia pełnej rozmiarówki zgodnie ze sztuką krawiecką), dodatków (guziki, suwaki, koronki itp.), hafty i printy, godziwą zapłatę za czas i pracę naszych krawcowych, krawców i kuśnierza oraz transportu ze szwalni do nas.

PODATKI I OPŁATY PRAWNE

Nasza firma działa legalnie, w Polsce. Dlatego w cenę naszych produktów wliczone są podatki takie jak: VAT 23%, podatek dochodowy, ochrony środowiska. W opłaty prawne wliczamy także wynagrodzenie dla naszych pracowników oraz księgowej, a także składki ZUS.

KOSZTY STAŁE

Posiadanie firmy to nie tylko opłaty prawne i produkcyjne. Do prowadzenia działalności dochodzi także wiele innych, pozornie niewielkich kosztów. Najważniejszym z nich jest wynajmowania lokalu, który pełni rolę biura i magazynu oraz wszelkie rachunki (za wodę czy energię) z nim związane. W koszty stałe wliczamy także koszt utrzymania naszej strony czy opakowania wysyłkowe, a także niezbędne nam do pracy urządzenia, programy czy usługi.

Marża

To właśnie marża pozwala Skydance na dalszy rozwój. Przeznaczamy ją na inwestycję w nowe produkty, usprawnianie oferowanych już produktów, czy wprowadzanie bezpiecznych dla środowiska rozwiązań. To dzięki temu procentowi nasza firma ma możliwość oferowania nowych, unikalnych produktów, które będą służyć Ci latami.